Bazmek do postele

Popcorn

Být programátor a mít záda kompletně v loji je docela problém. Dokud to s nima docela jde, není problém použít notebook, ale i můj relativně lehkej MBP 13, je už občas dost velkej. Hlavně když ho člověk potřebuje dát ze sebe dolů na stolek a nějak se přetočit. Tak jsem začal hledat něco menšího, ale ne zas jako mobil, protože na tom se fakt nedá psát a celkově to není úplně přívětivé prostředí pro mé workflow. Začal jsem tedy přemýšlet nad tabletem s externí klávesnicí. Smířil se s tím, že nejlepší bude nějaký s Windows (Nainstalovat na něj funkčně nějaké linuxové distro by byl asi jenom sen), jako třeba Surface. Pak jsem navíc objevil Pinetab, který má sice slaboučké železo, ale příznivou, velmi příznivou cenu a asi by to na kombinaci editor a Perl v pohodě stačilo. Ztroskotalo to na dvou drobnostech. Za prvé Pinetab je nedostupný a není jasné kdy bude znova k sehnání. Druhý se týká obecně tabletů s klávesnicí. Displej je prostě těžkej a klávesnice lehká, takže potřebují opěrku - do postele nepoužitelné. Takže komplet nepoužitelné. Začal jsem tedy při jednom delším poležení v nemocnici propadat značné trudnomyslnosti a smiřoval se SSH klientem v mobilu. Protože na ten pidi noční stolek byse asi můj notebook nedal dát vůbec (Za to do jisté míry může žena a spousta sušenek a proviantu, ale on by se tam nevešel asi ani tak). Pak jsem si ale vzpomněl na zprávičku na Abclinuxu.cz a že by to mohlo být přesně ono!

Popcorn má sice poněkud slabší hw (odrazovalo mě pouhé 2GB RAM) ale zase vynikající rozložení kdy je display na ležato a pod ním klávesnice. Jak bude pohodlná je otázka, ale určitě lepší než šmatlání na mobilu. Běhat by to mělo na čistém Debianu, což by snad mohla být záruka, že to půjde rozumně upgradovat. Váha zatím známá není, ale neřekl bych, že to bude problém. Zařízení je ve 2 verzích. Jedna normální a druhá s GPS a IOT sítí LORA. Jsem samozřejmě předobjednal tu normální a pak po přečtení co ta LORA verze umí litoval. Naštěstí nebyl problém doplatit a snad koncem měsíce se začne můj Popcorn pomalu přesouvat z Číny do Rakouska-Uherska...

Co od toho čekám? Terminál do postele, k lékařce do čekárny a pro "radostné" okamžiky, kdy je člověk připíchlej na kapačce s miniaturním stolkem vedle sebe. Až bude trochu líp, bude to ideální zařízení na chalupu, do tramvaje a tak nějak všude kde jde o velikost a pár řádků kódu.